NATURA

KULTURA

SPORT

 • Sport

  Rowery. Beskid Niski jest prawdziwym rajem dla miłośników rowerów górskich, trekkingowych i szosowych. Górzysty teren stawia już pewne wymagania, ale można znaleźć i łatwe trasy. Dysponujemy mapami tras rowerowych i własnymi doświadczeniami. Gwarantujemy pomoc w razie awarii na trasie – awarii zarówno sprzętu (złapana guma nie zmusi was do prowadzenia roweru przez 20 km)

  jak i formy fizycznej.

  Wędrówki. W Beskidzie Niskim jest gdzie chodzić

  i czym się zachwycać. Wiele dobrze oznaczonych szlaków zapewnia wspaniała doznania.  Na życzenie możemy zorganizować wędrówkę pod okiem doświadczonego przewodnika, który nie tylko poprowadzi, ale i opowie.

  Woda. W pobliskiej (ok. 3 km) Wysowej jest bardzo zgrabny i całkiem nowy basen. A gdyby pojechać w przeciwną stronę po 10 minutach zobaczycie przepiękne jezioro Klimkówka. To sztuczny zbiornik o długości 7 km i szerokości ok. 800 m napełniony 20 lat temu. Tam też znajduje się ośrodek sportów wodnych z małą mariną włącznie. Nie trzeba zresztą nigdzie jechać w poszukiwaniu wody. W dolinie, 300 m od domu płynie górska rzeka Ropa.

  Narty/sanki. Najbliższy, naśnieżany i oświetlony stok

  z wyciągiem talerzykowym leży w Smerekowcu

  – ok. 6 km. Dalej – 15 km – znajdziecie stację naciarską

  w Małastowie. Tu już śmigają nowoczesne kanapy.

  Stok naśnieżany i oświetlony. Najlepsze warunki do jazdy oferuje Krynica. Na Jaworzynę trzeba jednak dojechać

  30 km. Wiele bliżej jest na sanki. Dzieci mogą startować

  z naszego tarasu. I po pochyłym terenie pokonać jakieś  150 metrów. W śnieżne zimy w okolicy jest kilka tras

  do uprawiania narciarstwa biegowego.

  Konie. W pobliskim (8 km) Regietowie znajduje się wielka stadnina koni huculskich. Stadnina oferuje pełen zakres usług od jazdy konnej po kuligi.

Wszystkie prawa zastrzeżone | Hańczowa 28 | 2015